Broşür / Dergi Tasarımı

Broşür/Dergi Tasarımı

Dijital çağda "basılı broşür mü?" diye hayret edenler olabilir. Yapılan araştırmalar dijitalin basılı malzemelere karşı üstünlükleri kadar basılı malzemelerin de dijitale üstünlükleri olduğunu ortaya koyuyor.

Nasıl mı? Dijital malzemeler;

* video ile anlatımı olanaklı kılar

* kolay güncellenebilir

* hızla milyonlarca kopya dağıtılabilir

* anında ulaştırılabilir

* kargo masrafları yoktur

* depolama masrafları yoktur

* hazırlanmaları ile ulaştırılmaları arasındaki süre yok denecek kadar azdır,

* basılı malzemeye göre çok çok düşük maliyetlidir.

Hepsi ok.

Ancak nöroloji bilimi basılı materyalin daha büyük etkiye sahip olduğunu ve bellekte daha kalıcı olduğunu söylüyor. Üstelik masanızda ya da duvarınızda da öyle; yani daha kalıcı!

Online erişiminizin bir nedenden ötürü olmadığı bir ortamda basılı bir kataloğun işinize ne kadar çok yaradığını az ya da çok deneyimlemişsinizdir. Masanızın üzerinde duran bir kartvizit, broşür ve takvim siz sürekli farkında olmasınız bile oradadır; farkında olmasanızda beyniniz basılı malzemenin taşıdığı mesajı sürekli alıyor.

Broşür / Dergi Tasarımı

Yukarıdaki avantajlara bir de ürünün ya da hizmetin doğasına özel avantajları da ekleyebilirsiniz. Örneğin bir kumaşın renginin gün ışığında ve florasan ışığı altında ayrı ayrı nasıl görüneceğini doğru basılmış profesyonel bir katalogdan bakarak çok iyi algılayabilirsiniz. Dijital bir ekranın size bunu sunma şansı en azından şimdilik yok.

Bir başka örnek daha verelim; beyaz eşya satıyorsunuz, sattığınız markanın tüm ürünleri mağazanızda yok. Gösteremiyorsunuz. Beyaz eşya bakmaya gelenler 3-4 kişi. Hepsini ekran başına davet edip "buyrun ekrandan bakalım" demek yerine, üretici firmanın ürün kataloğunu uzatıp, "buyrun buroşürümüzden mağazamızda olmayan modelleri de görüp seçebilirsiniz" demek çok yarayışlı değil mi? Broşürden fazla varsa evlerine de götürmeleri için bir kopya da verebilirsiniz.

Büyük baskı boylarının örneğin 3 metreye 2 metre boyunda 10 adet baskının dijital gösterimden çok çok daha ucuz olacağını söylemeye bilmem gerek var mı?

Günümüzde yerine göre uygun olanı seçmek uzmanların ortak görüşü ve uygulama geleneği.

Hepimize kolay gelsin,

Bize Projenizden Bahsedin

Bir Sorunuz mu Var?

İşinizi internette büyütmemiz için bize izin verin

Profesyonel ekibimizle birlikte soracağınız her soruyu cevaplayacağımızdan emin olun.

    captcha
    Lütfen güvenlik kodunu aşağıdaki kutucuğa giriniz.
    ×