Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Televizyon ve radyo gibi konvansiyonel iletişim araçları günümüzde hala yerini korusa da teknolojinin hızlı gelişmesi yeni iletişim araçları ve yeni bir sektör yarattı. Kitleselleşme olarak tarif edilen rakamlara radyo için 38, televizyon için 13 yılda ulaşılırken internet için bu süre sadece 5 yıldır. Pazarlama kanalları da teknolojik gelişmelere paralel olarak dijital dünyaya doğru bir yol izledi. Birbirini izleyen tüm teknolojik gelişmeler pazarlama sektörüne dijital pazarlama başlığını kazandırdı.

Dijital pazarlama; interaktif pazarlama, online pazarlama, e-marketing, web pazarlama ve internet pazarlama gibi isimlerde anılır. Dijital pazarlama, potansiyel müşterileri nihai müşteriye dönüştürmek amacıyla web tasarım, içerik üretimi ve yönetimi, sosyal medya pazarlama, sosyal medya yönetimi, internet reklamcılığı, e-posta pazarlama, arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi hizmetleri kapsar.

TEKLİF İSTE
Dijital Pazarlama
Online Reklamcılık

Crea Dreams: Dijital Pazarlama Ajansı

Crea Dreams olarak bütünlüklü hizmet anlayışını benimsemiş ekibimizle kurumsal firmalar için kreatif dijital pazarlama çözümleri geliştiriyoruz. Doğru strateji, yaratıcı tasarım, özgün içerik ve doğru marka yönetimiyle dijital pazarlamanın başarıya ulaşması için gerekli olan tüm hizmetleri tek bir çatı altında sunuyoruz.

Doğru Hedef kitle, Başarılı Dijital Pazarlama

Doğru stratejiler ile saptanan hedef kitlenin fikir, beğeni, tutum ve ihtiyaçlarına uygun hazırlanan dijital pazarlama ile potansiyel müşterileri nihai müşteriye dönüştürmek mümkün. Hedef kitleyi sosyo-ekonomik statü, yaş, cinsiyet, coğrafya ve eğitim konularında detaylandırarak kısa zamanda başarılı ve düşük maliyetli dijital pazarlama gerçekleştirilebilir.

Hedef Kitle ile Doğrudan İletişim

Firmalar, geleneksel pazarlamaya göre ekonomik olan ve hızlı sonuç getiren dijital pazarlama ile hedef kitleye yönelik nokta atışı yapabiliyor. Dijital pazarlama ile web sitesi, sosyal medya ve e-posta içerikleri, basın bülteni, pazarlama metni, makale, sunum ve video gibi hizmetlerle hedef kitleye doğrudan ulaşılır. Firmalar dijital pazarlama ile oluşturulan interaktif platformlar sayesinde müşterilerin ihtiyaç ve görüşlerine anlık yanıtlar verir. Müşteriler ile doğrudan iletişim haline olmak firmaların sektördeki konumunu diri tutar. Dijital pazarlamada sık sık internet pazarlama tekniklerine başvurulsa da internet gerektirmeyen telefon, cep telefonu, banner reklamlar, SMS/MMS, dijital outdoor gibi iletişim/reklam araçları da kullanılır.

İnternet Pazarlama

Arama Motorlarında Zirveyi Paylaşmayın

Arama motorlarındaki ilgili aramalarda üst sıralarda yer almayı ifade eden arama motoru optimizasyonu (SEO) firmanıza yeni müşteriler kazandırmak açısından oldukça önemlidir. Hedef kitlenizin ilgili internet aramalarında internet sitenizin üst sıralarda çıkması firmanız için büyük avantaj sağlar. Arama motorlarında üst sıralara yükselebilmek dijital dünyada firmanızı tanıtma olanağı sağlarken, tüm pazarlama stratejilerinin ifade edilmesi açısından da önemlidir. Profesyonel ekibimizle sunduğumuz SEO hizmetleri ve danışmanlığı uzun vadeli ve kalıcı başarılarınıza zemin hazırlar. Yaratıcı içerikle ilişkilendirilmiş anahtar kelimeler ise sektör ile ilgili aramalarda web sitenizin üst sıralarda olmasını sağlamaktadır. Web tasarım çözümlerimizi SEO uyumlu olarak inşa etmekteyiz.

Google'da üst sıralara çıkmak

İnternet Reklamlarını Unutmadık

Çoğu sosyal medya olmak üzere internet kanalları yaşamda oldukça büyük ve önemli bir yer kaplıyor. Crea Dreams olarak Google, Youtube, Facebook, Twitter ve Instagram gibi kanallarda vakit geçiren hedef kitleniz için internet reklamcılığı medya planlaması yapıyoruz. Prestij, satış ve internet trafiğinin artması için yaptığımız bu çalışmalar dijital pazarlama stratejinize bütünlüklü bir başarı kazandırıyor.

Yaratıcı İçerik

Dijital pazarlamanın tüm süreçlerinde içerik önemli bir yer tutmaktadır. Sektördeki rakiplerinizden ayrılmanızı sağlayan içeriğin yaratıcı, ikna edici, özgün ve anlaşılır olması müşteri kazanmanızı sağlayan en önemli etkendir. Dijital pazarlama stratejisi için oluşturacağımız metinler, kampanya önerileri, banner tasarımı, yaratıcı konsept geliştirme, infografikler, sosyal medya tasarımları, sosyal medya yarışmaları ve tüm görsel içeriklerle markanızın güncel kalmasını ve ilgi görmesini sağlıyoruz.

İnternet sitesi reklamları
Mobil Pazarlama
Mobil Pazarlamadan Daha Fazla

2015 yılında yayınlanan istatistik verilerine göre Türkiye’de web sitelerine mobil cihazlardan girme oranı yüzde 39. Güncel veriler ışığında mobil pazarlamayı etkin kullanan bir dijital pazarlama stratejisi başarıya bir o kadar yakındır. Mobil uyumlu web siteleri ve mobil uygulamalardan daha fazlasını ifade eden mobil pazarlama hizmetimiz SMS, MMS, mobil siteler, mobil oyunlar, mobil reklam, mobil uygulamalar, konum bazlı servisler gibi hizmetleri içermektedir.

Takım işi: UI & UX Optimizasyonu

Hedef kitleye uygun tasarımlar firmanızın tercih edilmesini sağlar. Deneyimli dijital pazarlama ekibimiz tasarım ekibiyle takım halinde çalışarak kullanıcı odaklı UI & UX optimizasyonları geliştirmektedir. Doğru hedef kitle tanımı, hedef kitleye uygun dijital pazarlama stratejisi ve doğru iletişim kanallarıyla başarıya ulaşmayacak hedef yoktur. Firmanızın baştan sona analizinin yapıldığı sağlıklı bir çalışma planıyla başarıyı katlamak ve müşterilerinizi mutlu etmek mümkün.

Dijital Pazarlama Neleri İçerir?

Dijital pazarlama tekniklerinde profesyonel ekibimizle firmanızın müşteri bağımlılığını kuvvetlendirerek satışlardaki yükselmeyi sürekle hale getiriyoruz. Genel olarak elde etme (Acquire), kazanma (Convert), ölçme-optimize etme (Measure&Optimize) ve sahip çıkma- büyütme (Retain&Grow) olarak 4 aşamada gerçekleşen dijital pazarlama tekniklerini uzun yıllar pazarlama sektöründe çalışmış meslek profesyonelleriyle hayata geçirmekteyiz.

Kreatif Pazarlama

1. Elde Etme

Potansiyel müşteriyi firmaya çekme ve mevcut müşterinin marka ile arasındaki bağı kuvvetlendirmek için web sitesi ya da satışın gerçekleştiği sayfaya dair yapılan aktiviteleri kapsar. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Reklamları (PPC), e-mail marketing, sosyal medya pazarlama, viral pazarlama, içerik üretimi ve içerik paylaşma konularını içeren elde etme aşması dijital pazarlamanın ilk adımını oluşturur.

Elde etme aşamasında, potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak için arama motorlarında üst sıralarda yer almak oldukça önemlidir. Firmanız için tasarlanan web sitelerinde, müşteri bağlılığı için SEO ve internet reklamcılığı gibi yöntemler kullanılır. İnternet reklamları, sosyal medya pazarlaması, içeriğin arama motorlarına göre düzenlenmesi ve alternatif dijital pazarlama yöntemleri yaratma bu aşamada gerçekleştirilen aktivitelerdendir.

2. Kazanma

Kazanma aşaması, elde etme aşamasıyla siteye gelen müşterinin uzun vadeli müşteri olmasına yönelik gerçekleştirilen aktivitelerdir. Kazanmanın her zaman satış gerçekleştirmek olmadığı bilincindeki uzmanlarımız üretilen içeriğin okunma, beğenme ve paylaşılma sayısını, web sitesine ilk defa gelen ziyaretçilerin oranını, web sitesinde geçirilen süreyi analiz eder.

Web sitesinin kolay kullanımı için yapılan kullanılabilirlik ve erişilebilirlik çalışmaları, metinlerin satışı gerçekleştirebilecek ikna gücüne sahip olması bakımından içerik yönetimi, e-posta pazarlama (e-mail marketing) kazanma aşamasındaki aktivitelerdir.

Kazanma aşaması potansiyel müşteriyi nihai müşteriye dönüştürme açısından kritik bir noktadır. Crea Dreams ekibi olarak sitenize gelen müşteriyi nihai müşteri yapmak için dijital pazarlama kanallarını etkin kullanıp, müşterinin tüm sorularının yanıt bulacağı içerikler üretiyoruz.

3. Ölçümleme ve Optimize Etme

Eğer bir başarı ölçütünüz yoksa ve yaptığınız işin sonucunun ne olduğunu bilemiyorsanız hayata geçirdiğiniz projelerin başarılı ya da başarısız olduğunu söylemek güçtür.

Dijital pazarlama sürecinin en başında işten beklediğiniz performansı, neyin başarılı ve başarısız sayılacağını belirlediğinizde hedefinizi belirlemiş olursunuz. Ölçme ve optimize etme aşamasında web sitesinin tıklanma oranını, blogların okunma sayısını, web sitesine ilk defa gelen ziyaretçi oranını, haberler ve içeriklerin tıklanma sayısını ölçen Google Analytics gibi ölçüm platformları tercih edilir.

4. Elde Tutma ve Büyütme

Dijital pazarlamanın temel amacı olan potansiyel müşterileri nihai müşteri haline getirme, nihai müşterinin firmaya olan bağlılığını kuvvetlendirme elde tutma ve büyüme aşamasında gerçekleşir.

Dijital pazarlama tekniklerinin tüm aşamalarında gerçekleştirilen aktiviteler elde tutma ve büyüme aşamasında başarı elde etmek içindir. Crea Dreams olarak hedef kitle için güncel dijital pazarlama ve satış stratejileri, müşteri memnuniyeti çalışmaları, kişiselleştirme, topluluk oluşturma ve e-mail marketing gibi yöntemleri firmanız için hazırlayarak büyümenize katkı sağlıyoruz.

Pazarlama Ajansı

Bize Projenizden Bahsedin

Bir Sorunuz mu Var?

İşinizi internette büyütmemiz için bize izin verin

Profesyonel ekibimizle birlikte soracağınız her soruyu cevaplayacağımızdan emin olun.

    captcha
    Lütfen güvenlik kodunu aşağıdaki kutucuğa giriniz.
    ×