İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

Web siteniz kendi başına yetiyor mu?

Web sitenizin hedef kitleniz tarafından ziyaret edilme trafiğini artırmak üzere İnternet reklamcılığını verimli ve etkin biçimde kullanabilirsiniz. Hemen söyleyelim; internet reklamlarına ürün başına karlılığınızı göz önüne alarak karar vermeniz doğru olur; örneğin 500 tıklama (ziyaret) ile 5 adet talep geliyorsa ve 5 talepten yalnızca 1 tanesine satış yapmaktaysanız, söz konusu ürününüzün ortalama 500 TL'lik bir tanıtım bütçesini tolere edecek karlılığa sahip olması uygun olur.

Bilinen en etkili ve kolay fakat bir o kadar da maliyetli olan arama motoru reklamlarıdır. Örneğin Google Adwords, Yandex gibi arama motorlarına vereceğiniz ücretli reklamlarla, ilk sayfada çıkma, yalnızca belirli şehirlerde ve belirli saat aralığında çıkma garantisi sağlayabilirsiniz.

Bilinirliği sürekli kılmayı hedefleyen internet siteleri, web siteleri için olduğu kadar, ürün ve hizmetlerine talep yaratmaya çalışan ve online satış yapan siteler için de etkilidir.

Özellikle yazılım gibi dijital ürünler üreten firmalar (Microsoft, Oracle, SAP, Google), yıllık cirolarının %8-24'ü arasında dijital reklam bütçelerine sahipler.

Arama motoru reklamlarının diğer internet reklamcılığı enstrümanları ile birlikte kullanılması tercih edilir. Çeşitli yöntemlerle Web sitenize tıklama oranını arttırmanız, internet sitenize yeni müşteriler çekmeniz mümkündür.

E-Mail Reklamcılığı (E-Posta Pazarlama), özellikle mevcut müşterilere sürekli satış yapabilen işletmeler için başarılı sonuçlar vermektedir. Örneğin yazıcı kartuşu satan bir firma haftada bir mevcut müşterilerine kampanyalarıyla ilgili e-posta göndererek hem mevcut müşterisine kendisini, mal ve hizmetlerini anımsatmak, hem de yeni ürün ve kampanyalarını müşterisine duyurabilmektedir. Duyuru yapmak için müşterinin onayı ya satış aşamasında ya da üye olurken alındığı için genel olarak yalnızca ilgilenen kitleye iletilir.

İnternet Reklamcılığı
İnternet Reklamcılığı

Sosyal Ağ reklamları hedefin iyice daraltılarak daha fazla odaklanma sağlanmasını mümkün kılmaktadır. Örneğin yalnıca İzmir ve İstanbulda hizmet veriyorsanız ve ürününüz yalnızca 30 yaş üstü hanımları ilgilendiriyorsa, "İzmir ya da İstanbulda ikamet eden, 30 yaş üstü hanımları" hedef kitle olarak tanımlayıp reklamlarınızın yalnızca bu kritere uyan sosyal ağ üyelerine gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Online gazeteler gibi günlük milyonlarca ziyaretçiye sahip yayın kuruluşlarının reklam için ayırdığı bölümlere metin ya da görüntülü reklam vererek de internet sitenize ziyaretçi trafiği oluşturabilirsiniz. Örneğin Türkiye'nin önde gelen online gazetelerinde inşaat firmalarının, turizm acentelerinin, içecek firmalarının reklamlarını görmüşsünüzdür. Görüntüleme adedi ya da tıklanma adedi üzerinden ücretlendirilen bu tür reklamları uzun dönemli olarak kullanmayı düşünmeniz halinde oldukça uygun bütçelerle bilinirliğinizi artırabilir, yeni müşteriler yaratabilir ve online ürün satışlarınızı artırabilirsiniz.

Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamlarını Denediniz mi?

Hedef kitlenize yönelik ürün ve hizmetlerinizi arama motorlarında üst sıralara taşıyarak hem satışlarınızın artmasını sağlıyoruz hem de arama motoru reklamları/pazarlaması ile reklam giderlerinizi minimum seviye çekiyoruz. Reklam bütçenizin minimum seviyede olması ve SEO aramalarında ilk sıralarda bulunmanızdan dolayı gerçekleşen satışlar verimlilik analizinizi olumlu etkiliyor.

Yeniden Pazarlama

İnternet sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıları hafızasına kaydeden Google, bu ziyaretçiler farklı sitelerde gezinse dahi ürün ve hizmetlerinizin reklamlarını görmeye devam eder. Sizi unutturmayan Google Adwords, yeniden pazarlama tekniğiyle satışlarınıza destek olur. Web sitenizi bir kere ziyaret etmiş kullanıcı sizin ürün ya da hizmetlerinizle ilgileniyor demektir. Ve yeniden pazarlama ile, internette girdiği her platformda sizin reklamlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Bize Projenizden Bahsedin

Bir Sorunuz mu Var?

İşinizi internette büyütmemiz için bize izin verin

Profesyonel ekibimizle birlikte soracağınız her soruyu cevaplayacağımızdan emin olun.

    captcha
    Lütfen güvenlik kodunu aşağıdaki kutucuğa giriniz.
    ×